Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Арабатська Стрілка – перспективи відпочинку в міжсезоння та сезоні 2022

Минулий сезон був дуже непростим для багатьох курортів, і для цього були різні причини. Наразі велика кількість потенційних туристів розглядають для себе можливість відпочинку в Генічеській громаді, як в міжсезоння, так і наступного літа. Але в багатьох залишилось багато питань, щодо природних факторів, які можуть плинути на відпочинок, та й були так щедро розпіарені ЗМІ та конкурентами. Відповіді на ці та інші питання можна буде дізнатись в цьому огляді.

Комарі, медузи та інші…блохи

Як вже було сказано раніше, оздоровчий сезон 2021 був непростим для Арабатської Стрілки. Якщо пригадати, то і в минулі роки були проблемні аспекти, але ще жодного разу всі фактори так не накладались один на одного.

  • Медузи – були в нашому морі завжди, але в такій масовій кількості місцеві пам’ятають їх лише в 70-х роках минулого сторіччя. Іноді їх можна було побачити в 90-ті, переважно наприкінці серпня і в зовсім невеликій кількості. Але кардинально ситуація змінилась за останні 4 роки їх стало багато настільки, що вони почали заважити відпочиваючим. Перш за все треба чітко розуміти, що медузи є суто природним чинником, на який глобально ніяк не можна вплинути. Є кілька версій їх появи, і найбільш обґрунтованою виглядає теорія, яка пов’язана із зміною наповнення Азовського моря його основними річками, які знаходяться на території РФ і занадто активно використовуються для меліоративних потреб. Як би там не було, а змінити нічого не можна і допоки хімічний склад води Азова залишиться незмінним і з медузами можна буде лише співіснувати. Але рішення цієї проблеми є, і насамперед це використання бар’єрних сіток, які почали встановлювати рекреаційні заклади. До того ж медузи цілком залежить від напрямку вітру та морських течій, і не є постійними гостями Арабатського узбережжя.

  • Комарі – також невід’ємна частина навколишнього середовища, але частіше за все їх встигають отруїти, щоб вони, в свою чергу, не труїли життя і відпочинок людям, та не пили кров. Та цього року по всій країні і особливо на півдні були аномальні дощі з великою кількістю опадів, які утворили величезну кількість калюж, що стали додатковими місцями розмноження. Тому знайти всі місця й потруїти їх було просто фізично неможливо. Але не все було так погано, як малювали в деяких публікаціях і сюжетах. З комарами активно вели боротьбу і вона давала свої результати. Також зовсім не треба забувати про репеленти та інші засоби захисту, які майже повністю вирішували цю проблему. А навіть легкий вітерець робив перебування на вулиці значно комфортнішим. Ну і не треба забувати, що подібна непроста ситуація з нашестям комарів була всюди.

  • Т. з. морські блохи – маленькі ракоподібні, які є невід’ємною частиною фауни Азовського моря і є цілком роздутою проблемою, яку створили недобросовісні ЗМІ. Ці створіння інколи можуть вкусити, але це ніколи не носило масовий характер, і в даному випадку є цілком надуманим інфоприводом, який був створений для дискредитації курортів Азовського моря.

Отже в якості об’єктивного підсумка можна сказати, що проблеми були, але не всі вони мали рішення, або були не стільки реальними, наскільки штучними елементами антипіару. Тим не менш висновки зроблені, а робота над помилками проведена.

Перспективи

А вони були і ніколи не зникали, і ми не перестанемо повторювати, що Арабатка є найкращою рекреацією Азовського моря, яка може приймати туристів не тальки влітку, а й на протязі всього року. Саме тому зовсім неважливо, чи ви хочете відпочити під час локдауна восени, або взимку, приїхати на літній відпочинок у відпустку, або просто вибратись на свята чи вікенд… В будь-якому випадку Арабатська Стрілка стане найкращим вибором.

Стаття написана за підтримки genich-rada.gov.ua