Press "Enter" to skip to content

Чому болти стандарту DIN 6921 забезпечують найкращу міцність з’єднання і які є їх різновиди?

Болти які виготовлені за стандартом DIN 6921 мають особливу форму, яка надає поліпшену міцність з’єднанням і водночас виконує найголовнішу функцію – скріплення окремих деталей у єдину конструкцію. Болти за стандартом DIN 6921 пропонує в асортименті торгова марка “Дінмарк”. Торгова марка пропонує метизні вироби для широкого спектру виробничих і ремонтних завдань, включно з машинобудівною, будівельною, аграрною, ремонтно-відновлювальною і іншими галузями.

В чому особливість і перевага болта DIN 6921

Принципова відмінність форми болта – незвичайний варіант головки. Він сполучає в собі одразу два елементи – шайбу та шестигранну головку. Виготовлений однією масою болт пропонує дві суттєві переваги за допомогою такої форми:

  • просте з’єднання елементів за допомогою накидного чи торцевого ключа як ручного, так і механізованого різновиду;
  • можливість без додаткових операцій та витрат, збільшити площу опори на частину з’єднуваної деталі, майже вдвічі за допомогою площі “шляпки”.

Поліпшене зачеплення та зростання площі контакту допомагає болту мати додаткові опції щодо зменшення самовідкручування болта, навіть за час значного навантаження та регулярного впливу вібрації.

Різновиди болтів DIN 6921

Ці болти мають стандартну метричну різьбу. Але вона може виконуватись як у повному вигляді – під шляпку, так і з мінімальним обсягом – до ⅔ довжини. Такий болт з шестигранною головкою і фланцем також може бути виготовлений з різним кроком різьби:

  • 0.8, 1;
  • 1.25, 1.5;
  • 1.75.

Розрізняти цей тип болтів також можна за матеріалом з якого їх виготовляють. Найміцнішими і з найкращими антикорозійними властивостями є болти, що виготовляються з нержавіючої сталі.

Стальні болти такого різновиду також мають високий рівень міцності, оскільки вони вкриті оцинкуванням, що забезпечує поліпшений захист від проникнення вологи та інших агресивних речовин. Є також версії, виготовлені зі звичайної сталі, без спеціального покриття які використовують в основному для збирання конструкцій приладів і механізмів, що застосовуються в приміщеннях з регульованою температурою і вологістю.

Клас міцності болтів – від мінімального показника 4.8 до 8.8 і максимального – 10.9. Такий асортимент вибору міцності болтів дає можливість використовувати їх найбільш раціонально, витрачати ресурси для особливо важливих з’єднань, купуючи болти з підвищеною міцністю 10.9, а для конструкції стандартної вимоги – 4.8.

Використання

Болти DIN 6921 застосовуються для різних галузей промисловості, зокрема машинобудування, будівельна діяльність, виробництво машин, механізмів, станків, де вони виконують функцію найвідповідальніших кріпильних матеріалів. Завдяки своїй міцності, вони можуть забезпечити кращий захист з’єднання з оптимальними витратами.

За посиланням https://exo.in.ua/porada/3446 є більше про болти стандарту DIN 6921 які можна використовувати як складові будівельних анкерних конструкцій високої міцності, та інші корисні поради для професійного будівельника та користувача-власника будинку.