Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Діагностика наркоманії

Наркоманія – це дуже серйозна хвороба, яка потребує тривалого лікування. І його ефективність буде залежати від правильності та своєчасності постановки діагнозу. Якщо лікування наркоманії буде розпочато на початкових стадіях розвитку, коли ще є можливість відновити нормальну роботу організму, пацієнт матиме шанс на повне позбавлення від залежності та повернення до здорового життя.

Детально про лікування наркоманії читайте на посиланням https://centervasilenko.ua/likuvannya-narkomaniyi.

Візуальні ознаки наркоманії

Досвідчений нарколог лише після однієї бесіди з пацієнтом може визначити, як довго та які речовини він вживає. Але проста людина зробити цього не в змозі. Хоча є певні ознаки, за якими кожен здатен зрозуміти, що його рідна або близька людина почала зловживати наркотичними засобами. На це можуть вказувати:

  1. Несподівані та різкі зміни настрою, схильність до депресій, повна байдужість до подій, що відбуваються навколо, небажання приймати участь у житті родини чи суспільства.
  2. Бажання будь-що отримати нову дозу переважає інші інтереси. Людина кидає колишні захоплення, перестає спілкуватися з друзями та родичами.
  3. Відсутність у людини грошей. Наркозалежні люди всі свої гроші витрачають на придбання чергової дози. Якщо гроші закінчуються, вони можуть вдатися до крадіжки чи іншого злочину. Також вони постійно дурять друзів та рідних людей, вимагаючи дати їм певну суму.
  4. Різке погіршення фізичного, емоційного стану та вигляду людини. При вживанні наркотичних засобів страждає весь організм. Це безперечно позначається і на зовнішньому вигляді.

Лабораторні методи діагностики

Помітити, що людина вживає наркотики, можна лише через певний час. Набагато раніше можна діагностувати наркоманію за допомогою лабораторних тестів. Найчастіше для цього використовують біологічні рідини (кров, слину, сечу). Такі дослідження допомагають діагностувати навіть одноразове вживання психотропів. В них речовини можуть залишатися незначний період часу.

Набагато довше наркотики залишаються у волоссі та нігтях людини. Причому достатньо всього 1-2 вживань заборонених речовин, щоб можна було виявити їх сліди. При використанні волосся рекомендують зрізати декілька локонів з різних ділянок голови. В нігтях наркотики залишаються найдовше. В середньому на повне оновлення нігтьової пластини потрібно до 170-180 діб. Вважаться, що впродовж цього періоду можна використовувати нігті для дослідження.

Наркоманія – це не просто шкідлива звичка. Це небезпечна хвороба, яка руйнує організм та психіку людини. Вилікувати її дуже складно, але можливо. І допомагають побороти залежність у центрі Василенко в Києві. Для лікування тут використовують сучасні методики з доведеною ефективністю. Відгуки про центр Василенко можна почитати тут https://centervasilenko.ua/otzyvy.

Особливо ефективним вважається лікування, яке було розпочато на початкових стадіях. Тому важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою та розпочати курс терапії.