Press "Enter" to skip to content

Головні правила вибору нових автомобільних шин: як підібрати гуму на диски?

Правильне суміщення покришок та дисків відповідає за оптимальну роботу та безпеку транспортного засобу. Незважаючи на те, що часто діаметр гуми визначається без помилок, оскільки шини з неправильним діаметром або не вміщуються на диск, або не фіксуються належним чином, вибір ширини покришки вимагає особливої уваги. Якщо гума для авто підібрана неправильно, це може призвести до зменшення жорсткості боковини колеса, погіршення реакції на повороти та маневри, а також зниження опору при відведенні води. Широкі або занадто вузькі шини можуть негативно вплинути на проєктний профіль шини, знижуючи її ефективність. Тому дуже важливо розуміти основні принципи підбору шин на диски, щоб уникнути потенційних проблем з керуванням і безпекою.

Як зробити розрахунок на підбір шин?

Щоб чіткого пояснити методику розрахунків, розглянемо приклад. Для підбору диска під типорозмір гуми, наприклад, 175/70R13 спершу потрібно перетворити ширину профілю гуми з міліметрів у дюйми. Ширина профілю 175 мм, переведена в дюйми, становить приблизно 6.89 дюймів (175 поділене на 25.4). Відповідно до аксіоми, ширина обода диска має бути на 25% меншою, ніж ширина профілю гуми. Таким чином, вираховуємо 75% від ширини профілю гуми в дюймах, що дає приблизно 5.17 дюймів. Отже, для гуми з типорозміром 175/70R13 оптимальною буде ширина диска близько 5.17 дюймів. ​Або можна скористатися готовими таблицями, що пропонують сайти по продажу шин та дисків.

На що ще звернути увагу перед тим, як купити гуму на авто?

Розуміння основних принципів вибору автомобільних шин є першим кроком до вибору правильного типорозміру, після чого слід брати до уваги інші фактори, що впливають на поведінку гуми на дорозі: це сезонність та тип структури каркаса шини. Сезонність визначає придатність колеса до експлуатації в різних погодних умовах:

  • Літні — їхня основна характеристика полягає у збереженні пружності компаунда в умовах високих температур та постійного контакту з гарячим дорожнім покриттям.
  • Зимові — відрізняються наявністю геометричних малюнків та додаткових виїмок у протекторі, забезпечуючи краще зчеплення з зимовими дорогами. Також зустрічаються фрикційні моделі, призначенні для стабільної їзди під час ожеледиці.
  • Всесезонні – частіш за все мають асиметричний малюнок, де одна частина повторює характеристики зимових\ шин, а інша – літніх, забезпечуючи універсальність у використанні.

Також інтернет-магазин  «AKB Center» наголошує на те, що купити шини на авто  варто також з врахуванням структури каркаса. Діагональна гума добре амортизує удари на нерівних дорогах та підходить для місць з дефектним покриттям. Вона має просту конструкцію, але потребує додаткових навичок і часу на ремонт. З іншого боку, радіальні шини автомобільні забезпечують краще зчеплення з дорогою і характеризуються високою зносостійкістю та кращою радіальною видимістю, а також вони менше нагріваються під час шосейного руху.