Press "Enter" to skip to content

Клапан зворотний різьбовий з нержавіючої сталі – особливості та основні характеристики

Клапан нержавіючий – це елемент трубопровідної системи, який призначений для перекриття проходу продукту в одному напрямку. Дану деталь, як правило, встановлюють перед виходом готового продукту, наприклад перед затвором або краном. Завдяки клапану вдається уникнути різних непередбачуваних аварійних ситуацій на підприємствах, так він в одному напрямку пропускає продукт, а в зворотному – перекриває йому прохід.
Клапани виготовляються у багатьох варіаціях, що відрізняються між собою за різними параметрами. У цій статті детальніше розглянемо клапан зворотний муфтовий з нержавіючої сталі.

Основна та єдина функція даної деталі – це перекриття проходження робочої рідини чи повітря у якомусь конкретному напрямку. Такий клапан виготовляється у різних модифікаціях, що відрізняються між собою зовнішнім виглядом. Наприклад, дана деталь може бути компактною з типом приєднання «під зварювання», міжфланцевою на кшталт «хлопавки» або навпаки – масивнішою фланцевою пружною. У зв’язку з цим перед тим, як купувати клапан, необхідно визначитися з його основними параметрами:

  • маркою нержавіючої сталі;
  • сферою застосування;
  • видом приєднання;
  • максимальним робочим тиском та іншими.

Клапан із внутрішнім різьбленням з нержавіючої сталі – основні характеристики

Клапан нержавіючий з типом приєднання «внутрішнє різьблення» виготовляється відповідно до стандарту ISO, тому має трубне циліндричне різьблення з обох боків. Всі інші параметри деталі також відповідатимуть даному стандарту. Клапан з внутрішнім різьбленням виробляється в наступних розмірах: Dn 10, 15, 20, 25, 32, 40, 50 (або в дюймах – 3/8”, 1/2”, 3/4”, 1”, 11/4”, 11/2”, 2”). Тобто такий тип деталі може мати тільки вищевказані діаметри. Якщо потрібен клапан з великими розмірами, наприклад, Dn 65, 80 або 100, тоді необхідно шукати клапани, які виготовлені за іншими стандартами інших модифікаціях.

Клапани зворотні з внутрішнім різьбленням, в основному, виготовляються з двох марок нержавіючої сталі:

  • AISI 304 – харчова нержавіюча сталь;
  • AISI 316 – кислотостійка нержавіюча сталь.

Перший варіант використовується в більшості випадків (не тільки на харчових підприємствах, як це можна подумати, виходячи з назви) та покриває понад 90% запитів. Другий варіант застосовується на фармацевтичних та хімічних підприємствах, де є більш агресивне робоче середовище.

Дану деталь підібрати досить просто, головне пам’ятати, що вона виробляється з внутрішнім різьбленням, тому може приєднуватися тільки до деталей, які мають зовнішнє різьблення (наприклад, до американок, ніпелів або угонів). Щоб елементи трубопровідної системи ідеально зістикувалися між собою, краще купувати такі, що також виготовлені згідно з стандартом ISO.

Купити клапан нержавіючий зворотний в Україні

Підібрати та придбати клапан із внутрішнім різьбленням зворотний з нержавіючої сталі можна в нашому інтернет-магазині https://fiting.top/ На сайті компанії є великий вибір деталі в різних розмірах. Якщо в процесі підбору виникнуть якісь труднощі, звертайтеся до наших консультантів, вони дадуть відповідь на всі питання і допоможуть вибрати відповідний клапан. Замовлені товари відправляються територією України за допомогою компанії Нова Пошта.