Press "Enter" to skip to content

Ліжко чи диван для спальні: що обрати

Ліжка для спальні – досить звичний варіант, однак йому на п’яти наступають дивани, які також навчились робити дуже зручними та комфортними. Коли простір досить обмежений, то питання, які меблі обрати, актуальне як ніколи. У цій статті розповідається про ключові переваги та особливості цих типів меблів.

Ліжко та диван: у чому різниця

Якщо вирішуєте купити ліжко або диван, то варто розібратись, які особливості кожного з цих предметів меблів.

Диван переважно встановлюють у вітальнях, тут вони функціональні, прикрашають собою приміщення. Задумувались такі меблі для комфортного сидіння, тому враховується в першу чергу саме висота посадкового місця, розмір та нахил сидінь. Сьогодні є чимало диванів для щоденного сну – вони відрізняються комфортним та швидким розкладанням, спальне місце ортопедичне.

Ліжко – це меблі для спальні. У нього надійна основа, міцний корпус. Одним із важливих елементів є узголів’я, саме воно має декоративні властивості. Узголів’я буде також опорою для тих, хто просто хоче посидіти. Доповнюються ліжка матрацами, які в разі потреби можна перевертати, що забезпечує рівномірне зношування.

Розмір кімнати та правильно підібрані меблі

Власне, саме від розміру кімнати залежатиме, що краще обирати – ліжко чи диван. Крім того, варто врахувати кількість користувачів, вік, смаки та вподобання. Основні особливості:

 • якщо спальня виконуватиме лише основну свою функцію, то обирайте ліжко;
 • для багатофункціональної кімнати більшою мірою підійде диван зі зручним механізмом розкладання;
 • саме ліжко забезпечить комфортний та повноцінний відпочинок, диван, навіть ортопедичний, з цим не впорається на 100%.

Тепер щодо кількості користувачів. Двоспальні ліжка досить масивні, тому для них потрібно достатньо простору. Якщо говорити про дивани, то вони складаються в досить компактну конструкцію, однак будьте готові до того, що доведеться постійно розкладати та складати його. Ліжко ж достатньо просто застелити.

Переваги ліжок та диванів

Ці типи меблів мають свої переваги, розберемося в них детальніше. Отже, плюси дивана:

 • може використовуватися для зонування або ж розміщуватись у куті приміщення;
 • робить затишною будь-яку кімнату;
 • швидко складається та звільняє простір для інших завдань;
 • поміщається в будь-якій кімнаті;
 • має нішу для зберігання речей.

Якщо говорити про ліжко, то у нього теж є чимало переваг. Серед основних:

 • розміри та дизайн можуть досить сильно відрізнятись;
 • достатньо лише застелити покривалом, складати та заново розкладати постільну білизну не доведеться;
 • є чимало місця для сну, у тому числі для двох користувачів.

Головна перевага ліжка – це комфортний сон та повноцінний нічний відпочинок. Отже, що краще для сну: диван чи ліжко? Однозначно ліжко, за умови що у нього міцний каркас і якісний матрац. Це точно корисніше для організму, забезпечує повноцінний сон нормальної тривалості. Диван же буде рятівником, якщо простір обмежений.

Звісно, якщо питання лише в комфорті й немає обмежень за простором, то точно варто брати ліжко. Коли ж в одній кімнаті повинно бути максимум функцій, то варто надати перевагу дивану.