Подорож без багажу – не більш ніж красива картинка, тому що в реальному житті навіть у нетривалій поїздці кожній людині знадобиться певний мінімум речей. Вибір сумки вимагає серйозного підходу, оскільки саме від цього аксесуара залежить не тільки збереження речей у дорозі, а й іноді успіх самого заходу. Щоб не помилитися у виборі та підібрати найнадійнішу супутницю для своїх подорожей, до питання слід підійти максимально відповідально, скрупульозно приділяючи увагу кожній деталі.
Час та місце
Перше, що потрібно визначити при виборі моделі, для яких завдань вона купується. Дорожня сумка підійде тим, хто часто здійснює нетривалі робочі поїздки, вміє обходитися малим на відпочинку, не прив’язаний до певного виду транспорту та взагалі не звик обмежувати себе умовностями.
Одна з переваг дорожньої сумки перед валізою полягає у відсутності жорсткого каркасу. Дорожню сумку легко втиснути в переповнене багажне відділення міжміського автобуса, вона не займає зайвого місця. Вона поміститься в багажник авто серед інших речей або під полицю купе, а деякі моделі можна навіть взяти в салон літака як ручну поклажу. Важливо й те, що сумку можна переносити на плечі або за спиною, змінюючи положення та рівномірно розподіляючи навантаження, а заразом залишаючи руки вільними.
Проте важливо розуміти, що м’яка форма може забезпечити належної безпеки деяким предметам. Якщо планується перевезення крихких вантажів, варто віддати перевагу валізі з жорстким каркасом. Велика валіза, а, можливо, і не одна, точно знадобиться і тим, хто планує перебратися на зимівлю до теплих країн. Якщо ж такі завдання не стоять, в більшості випадків громіздку валізу цілком можна замінити зручною дорожньою сумкою.
Габарити дорожньої сумки
Вибирати розміри дорожньої сумки теж слід з власних потреб. Ринок буяє моделями різного формату – від 50 см завдовжки чи не до 1 метра. Важливо, щоб ширина дна була відносно великою, тобто при наповненні сумка набувала форми паралелепіпеда або циліндра, а не залишалася плоскою. Невдала форма зможе забезпечити хорошу місткість, та й знайти потрібну річ, не витягаючи всього вмісту, буде проблематично.
Матеріал виготовлення
Можливості сучасних виробників розвиваються, завдяки чому ринок наповнюється моделями з різних тканин. Найбільш поширені з них:
- Купро – гарна, схожа на шовк тканина, виготовлена з целюлози з додаванням аміачно-мідних волокон. Матеріал відноситься до недорогих, але його мінусом вважається вразливість перед намоканням: сумка з купро, що потрапила під дощ, втрачає міцність. Такі сумки підходять для поїздок на вихідні та не призначені для перенесення важких речей.
- Канвас – ткане полотно із відносно товстих волокон. У складі переважають натуральні матеріали, найчастіше бавовна та льон, іноді кропива та коноплі. Зовні матеріал схожий на парусин, дуже міцний і зносостійкий. Єдиним недоліком можна назвати його навмисну брутальність та рустикальність: сумки з канвасу підійдуть далеко не під будь-який стиль.
- Вініл – це повністю штучний матеріал, який відкриває широкий простір для дизайнерських експериментів. Полотно з волокон вінілу може виглядати як плащівка, і як тиснена шкіра. Відносно недорогий матеріал часто застосовують для пошиття колекцій дорожніх сумок знамениті модні будинки. До недоліків відносять помірну зносостійкість та вразливість перед перепадами температур.
- Льон – дуже міцний, алергобезпечний та екологічно чистий матеріал. До недоліків льону можна віднести хіба високу ціну. Сумки з льону довговічні, розраховані великі навантаження.
- Екошкіра – назва збірна і досить розмита. До цієї групи матеріалів відносять і вінілові, поліестерові, і поліамідні тканини, а також сумішові варіанти, в яких поєднується кілька видів волокон. Назва позначає етичну альтернативу натуральній шкірі, але тому, що серйозно стурбований станом екології, слід виявити обережність: далеко не всі виробники дійсно дотримуються норм безпечного для планети виробництва. Якісні види справді екологічні, візуально схожі на оригінал, можуть прослужити не один рік.
- Натуральна шкіра – матеріал, з якого виготовляли похідні торбинки сторіччя тому, що не втрачає актуальності і в наші дні. Одна з переваг шкіри полягає в її вмінні красиво старіти: якісна модель навіть через десятиліття виглядатиме привабливо, незважаючи на потертість. Шкіряна сумка для подорожей від серйозного виробника витримає максимальні навантаження та органічно впишеться у будь-який образ. Досвідчені туристи кажуть, що подібне придбання – це грамотна інвестиція, оскільки якість та довговічність повністю виправдовують високу вартість.
Звертаємо увагу на фурнітуру
Що однозначно не підійде для дорожньої сумки, то це пластик. Бюджетна фурнітура, звісно, вплине на підсумкову вартість моделі, але її величезний мінус полягає в тому, що вона може підвести в невідповідний момент. Навряд чи варто економити заради того, щоб крилатий вираз «валіза без ручки» раптом став реальністю і зіпсував відпочинок або зламав робочі плани.
Найкраще рішення для дорожніх сумок – фурнітура зі сплавів, наприклад, нержавіюча сталь. До складу деяких сплавів входить також мідь, латунь, олово та нікель, що дозволяє грати з відтінками та забезпечувати певні характеристики. Такі карабіни та кільця міцні, витримують великі навантаження. Важливо, щоб фурнітура не окислювалася.
Ручки та плечовий ремінь
Оскільки сумка для подорожі призначена для складніших умов експлуатації, ніж повсякденні моделі, запас міцності має бути максимальним. У якісних сумках ручки та ремені зазвичай посилюють щільними тканими стропами, які перешкоджають розриву та деформації основного матеріалу.
Замок
Звернути увагу слід і на застібку сумки. Найбільш надійні металеві блискавки, бажано з двома бігунками. Зручною опцією стане можливість пристебнути невеликий замок.
Деякі моделі сумок для мандрівок застібаються на саквояжні фермуари. Слід переконатись, що фурнітура надійно закріплена. Фермуар не повинен розстібатися та застібатися без зусиль, інакше сумка розкриватиметься довільно.
А що всередині?
У дорожніх сумках, на відміну від повсякденних, зазвичай передбачено одне просторе відділення, щоб можна було вкласти максимальну кількість речей. Поперечні перегородки можуть заважати. А ось додаткові кишені на внутрішній частині бічних стінок явно не будуть зайвими.
Важлива і підкладкова тканина. Для шкіряних моделей нерідко вибирають спеціальну замшу для підкладки. Добре зарекомендував себе і поліестер – міцний матеріал, що немить, з високою зносостійкістю.
Класика чи тренд
Дизайн сумки для подорожей – справа смаку її власника. Варто врахувати й те, у яких місцях найчастіше доводиться бувати. У питанні універсальності першість знову утримує натуральна шкіра: з такою сумкою можна і поїхати подорожувати автостопом, і заселитися в готель фешенебельний. Тому, хто шукає базовий варіант, слід придивитися до кольорів-ахроматів, гами бежевого, синього та коричневого. Любителі трендів та акцентів часто обирають яскраву палітру. У цілому нині обмежень на колір немає, але світлі тони, зазвичай, більш маркі.
На що звернути увагу, замовляючи дорожню сумку онлайн
Замовляючи дорожні сумки на колесах в інтернет-магазині , обов’язково варто ознайомитися з відгуками, наскільки можна подивитися реальні фото куплених моделей. Надійний і сумлінний виробник завжди відкритий: він за першим запитом надасть сертифікати і відповість на всі покупця питання. Гарантія обміну або повернення – фактор, який говорить про те, що продавець цінує свою репутацію та несе відповідальність за пропонований товар. Крім того, турбота про покупця має виражатися у наданні різних способів доставки. Проаналізувати слід і сам сайт магазину: якщо на ньому є максимум корисної інформації, це говорить про серйозність та клієнтоорієнтованість продавця.