Press "Enter" to skip to content

Передові технології для точного визначення нітратів від Yochem

Нітрати (NO3), тобто солі азотної кислоти, — необхідна частина живлення рослин. Без них неможливі складні біологічні процеси синтезу білка, тому нітрати в овочах та фруктах будуть завжди. Тож нітрати в їжі людини — це цілком природно та нормально, якщо їх вміст не перевищує норму.

8ocBCKtpHAzuMc5gt62hx2nzwWetblUpm5YxUGfP.png

Допустимий вміст нітратів

Визначена допустима добова доза споживання нітратів становить 320 мг для дорослої здорової людини (або 4–5 мг на кілограм ваги). Токсична доза нітратів для дорослих людей — 500 мг на добу, а для немовлят — всього 10 мг.

Симптоми отруєння нітратами

Характерні ознаки отруєння нітратами:

  • слабкість;

  • блювання;

  • розлад шлунку;

  • нудота;

  • синюшність слизових і шкірних покривів.

У групі ризику перебувають люди зі зниженою кислотністю шлунка, ослабленим імунітетом, немовлята й ті, хто часто вживає алкоголь. Для них наслідки отруєння нітратами можуть бути дуже серйозними.

Як визначити вміст нітратів

Слід пам’ятати, що велика кількість нітратів міститься в ранніх овочах і фруктах. Оскільки період їх дозрівання значно коротший за звичайний, з рослин не встигають вивестися всі добрива. Овочі з теплиці зазвичай містять більше нітратів.

Перед вживанням продуктів варто визначити концентрацію нітратів за допомогою спеціального експрес-тесту від Yochem. Це простий та зручний спосіб перевірки овочів, фруктів, води, дитячого харчування на вміст нітратів, який допомагає визначати хімічні властивості товарів. Потрібно змочити тест-смужку фруктовим соком або іншою рідиною, і через кілька секунд за зміною кольору смужки можна визначити концентрацію нітратів у продукті та зробити висновки про безпеку його вживання в їжу.

Тест-смужки, які можна купити в NanoMarket, дають точні результати, максимально наближені до лабораторних досліджень. Такий спосіб визначення нітратів у воді дуже простий, тому може застосовуватися в домашніх умовах.

baNFxUPLKDiv2VKICTR9wTIJDxTpXWTwOg8AzL4d.png

NanoMarket — це інтернет-магазин, який пропонує сучасні хімічні товари для комерційного та побутового використання. Окреме місце в асортименті посідає продукція українського бренду Yochem, який спеціалізується на виробництві різних хімічних продуктів та реагентів спеціального призначення: експрес-тестів для домашніх аналізів, добрив для кімнатних рослин і гідропоніки, засобів для догляду за взуттям та одягом тощо. Уся продукція розроблена з використанням останніх технічних інновацій та вирізняється високою якістю.