Ранній розвиток малюка – важливий етап у житті кожної сім’ї. У його здійснення задається темп прогресування підростаючої людини у різних напрямах: від швидкості адаптації у новому соціумі до успіхів у навчанні. Заняття дають можливість покращити існуючі знання та розвинути ті, що перебувають у певному «сплячому» режимі. Як підсумок, дитина більше цікавиться навколишнім світом та легше піддається навчанню.
Що буде, якщо з дитиною не займатиметься?
Дитина – губка, яка з моменту народження активно поглинає все нове. Так триває в середньому до 5-6 років, а потім цей процес уповільнюється. З’являється розуміння перших комплексів і страхів. Щоб цей бар’єр подолати легко та не відбити у малюка бажання продовжувати розвиватися, було розроблено методику раннього навчання.
Почати відвідувати уроки можна вже з року, зі старту займаючись професійними педагогами. Ігровий формат викладання робить заняття цікавими і такими ж, як процес гри улюбленою іграшкою. Але разом із «мішком» позитивних емоцій дитина отримує такий самий обсяг корисних знань.
Як зрозуміти, що дитина готова вчитися?
Перша ознака готовності – ініціативність. Коли в процесі звичайної гри дитина починає цікавитися деталями, як все влаштовано і працює, можна замислюватися про початок запровадження уроків, що розвивають. На початковому етапі не обов’язково відразу віддавати малюка до центру. Можна вводити уроки у його повсякденне життя самостійно шляхом:
-
введення розвиваючих ігор: зібрати фігури, знайти відповідні відтінки чи тварин;
-
спілкування різні теми, цим навчаючи розмовляти;
-
відвідування дитячих майданчиків з метою адаптації дитини до соціуму однолітків;
-
перегляду мультфільмів, що розвивають, де в процесі дитина повинна вирішувати завдання разом з героями.
Такі заняття дають можливість дитині звикнути до факту наявності навчання у його житті, розвиваючи увагу, усидливість, терпіння та інші важливі якості. Такий центр розвитку дітей спростить її перехід на новий режим без стресу та негативних емоцій.
З чого розпочати навчання?
Коли навчання здійснюється в домашніх умовах батьками — важливо підібрати правильний час: дитина не повинна бути надто активною або втомленою. Тільки так буде готовий виділити час на заняття, не супроводжуючи кожну дію істериками.
У центрі раннього розвитку дитина проходить перший вступний урок, де з ним спілкується викладач і підбирає відповідну програму. І тут батьки мають бути підтримкою, тоді як фахівець є основним джерелом знань. Не намагайтеся переучувати малюка, а суворо дотримуйтесь настанов викладача. Тільки в цьому випадку дитина зможе налаштуватися на режим та зрозуміти, що від нього вимагають дорослі.