Press "Enter" to skip to content

Що таке букмекерська контора

Сучасні букмекерські контори займається прийомом ставок від клієнтів на різні події, в основному спортивні, але можуть пропонувати і політичні, і розважальні, та інші, на результат яких не можна впливати безпосередньо, але можна робити прогнози. Основна діяльність БК пов’язана саме з організацією ставок – щодо різних результатів подій встановлюються коефіцієнти, які визначають, скільки грошей клієнт отримає у разі виграшу ставки. Учасники закладу можуть робити ставки на перемогу певної сторони (команди), гравця або на інші результати події.

Що стосується спорту, то користувачі можуть робити ставки на різні результати подій, такі як перемога конкретного клубу, наприклад, у футбольному матчі, рахунок гри, кількість забитих голів, час забивання голів тощо. У випадку, якщо ставка клієнта виявляється виграшною, букмекер виплачує виграш відповідно до заздалегідь обумовлених коефіцієнтів.

Букмекерські контори забезпечують механізм укладання ставок, управління коефіцієнтами і виплатою виграшів.

Крім того, букмекерські контори, типу париматч, встановлюють коефіцієнти для різних результатів подій, які розраховуються на основі аналізу статистики, сил команд чи учасників та інших факторів. Ставки в БК можуть бути як перед початком події, так і під час його проведення – так звана “жива ставка” (live).

Функції букмекера

Кожну опцію варто розібрати докладніше.

  • Встановлення коефіцієнтів – контора аналізує ймовірність різних результатів подій та встановлює відповідні коефіцієнти (квоти) для кожної ставки. Вони відображають оцінку букмекера ймовірності того, що цей результат станеться.
  • Прийняття ставок – клієнти самостійно вибирають ставки, які хочуть розмістити, і вказують суму, що вони готові поставити різні результати подій, а роль букмекера у процесі лише у реєстрації ставки.
  • Розрахунок – після завершення події букмекер обчислює суму виграшу для кожної ставки на основі встановлених коефіцієнтів. Якщо ставка виявляється успішною, клієнт отримує назад свою ставку, помножену на коефіцієнт. Виграш розраховується як різниця між сумою виплати та сумою ставки.
  • Балансування ризику – глобально букмекер завжди прагне збалансувати ставки на різні наслідки події таким чином, щоб вони несли для нього мінімальний ризик. Це означає, що контора намагається рівномірно розподілити ставки між різними наслідками, щоб незалежно від результату події мати гарантований дохід (комісію).
  • Аналіз та прогнозування – для успішної діяльності БК повинна мати надійні системи аналізу, прогнозування та управління ризиками, щоб визначити адекватні коефіцієнти та мінімізувати свій ризик за будь-якого результату.
  • Підтримка 24/7 – зазвичай серйозний букмекер забезпечує якісну службу обслуговування клієнтів, яка допомагає вирішувати питання, пов’язані з розміщенням ставок, розрахунком виграшів та іншими аспектами гри.

Важливо відзначити, що букмекерська діяльність регулюється законами та ліцензіями в Україні, тому неконтрольована гра може призвести до негативних наслідків для гравців.

Участь в азартних іграх в деякіх випадках може викликати ігрову залежність. Будь ласка, дотримуйтеся правил/принципів відповідальної гри.