Press "Enter" to skip to content

TIR та тягачі: Варіанти покупки

Міжнародні дорожні перевезення відіграють ключову роль у світовій торгівлі. Однією з найефективніших систем, що полегшують ці перевезення, є система Transport International Routier, головну місію в якій виконують таківантажні автомобілі, як Даф тягач або будь-який інший, пригнаний до України з Німеччини, Франції та інших європейських країн.

Вибір та купівля тягача для міжнародних перевезень TIR — важливий крок як для звичайного підприємця, так і для будь-якої великої
транспортної компанії. Від правильного вибору тягача залежить ефективність, надійність та економічність перевезень. Купівля ТЗ потребує виваженого підходу та ретельного аналізу.

Що таке TIR?

Це міжнародна митна транзитна система, розроблена для спрощення та прискорення перевезення вантажів через кордони. Вона функціонує на основі Конвенції TIR, підписаної в 1975-му році під егідою Європейської економічної комісії ООН.

Основні переваги системи:

  • спрощення митних процедур,
  • зниження витрат,
  • безпека вантажів.

Типи тягачів

Щодо транспорту, то потужні вантажні автомобілі в міжнародних перевезеннях призначені для буксирування причепів та напівпричепів.

  • Магістральні тягачі потрібні для тривалих міжміських та міжнародних перевезень. Вони мають високу потужність і комфортні кабіни для водіїв, оскільки вони можуть перебувати в дорозі кілька днів або навіть тижнів.
  • Регіональні тягачі використовуються для перевезень на короткі та середні відстані і вони вже менш потужні, ніж магістральні, але мають більшу маневреність.
  • Спеціалізовані тягачі – моделі, призначені для перевезення важких чи негабаритних вантажів, таких як будівельна техніка або велике промислове обладнання.

Варіанти покупки

Серед них – купівля нового або вживаного тягача, лізинг та оренда.

Кожен варіант має свої переваги, але по ситуації є й недоліки. Наприклад, після придбання нового тягача діє гарантія, а водій користується найсучаснішими технологіями, проте головною проблемою залишається висока вартість, що вимагає значних капітальних вкладень. Та й вартість такого транспорту у перші роки експлуатації швидко падає.

Найкомпроміснішим варіантом вважається купівля вживаного тягача від відомих брендів, такі як DAF, Volvo, Scania, Mercedes-Benz та MAN, які пропонують найнадійніші та найекономічніші тягачі. Він коштує значно дешевше за нові, що дозволяє заощадити бюджет, а інвестиції окупаються набагато швидше.

На завершення слід підсумувати, що система TIR та тягачі є невід’ємними елементами ефективної міжнародної логістики, а купівля такої вантажівки потребує виваженого підходу та ретельного аналізу, щоб максимально ефективно використовувати ресурси.