Press "Enter" to skip to content

Як правильно пити абсент: розбираємося разом

Полинна горілка містить від 50 до 85% спирту та безліч рослинних екстрактів, тому вона доволі гірка та терпка на смак. Не всім подобається пити абсент у чистому вигляді, тому придумано безліч способів, які дозволяють зробити цей напій більш м’яким та приємним. У статті ми розповімо про найпопулярніші варіанти вживання абсенту.

алкоголь в Maudau

Класичний варіант

За легендою цей спосіб вигадали у Франції. Потрібна спеціальна ложка з дрібними отворами та звичайна чарка. У чарку наливають абсент, а в ложку кладуть шматочок рафінованого цукру та поливають його холодною водою. Цукор розчиняється і потрапляє в чарку, нейтралізуючи гіркоту полинової горілки. А вода трохи розбавляє алкогольний напій, знижуючи його міцність.
Є ще один спосіб пити абсент із використанням цукру. Для цього треба також розмістити над келихом ложку з рафінадом, але не поливати його водою, а гріти вогнем, щоб цукор розтопився. Утворена таким чином карамель через отвори в ложці стікає в абсент, пом’якшуючи його гіркий смак. Як тільки весь цукор буде розтоплений, у келих слід додати холодну воду, розмішати та випити залпом.

Варіант родом із Чехії

Це найбільш цікавий спосіб пити абсент. Згідно з інструкцією, в келих слід налити полинову горілку та підпалити її. Коли вогонь згасне, а деяка частина спирту таким чином випарується, слід випити абсент залпом. Такий спосіб дозволяє зробити напій менш терпким, оскільки деякі рослинні олії під впливом вогню розпадаються.

Метод Хемінгуея

За легендою відомий письменник вважав за краще пити абсент в такий спосіб: у ємність на один палець наливається алкоголь, а далі він на третину розбавляється водою. Напій стає каламутним через вміст ефірних олій, але не таким міцним і тому більш приємним на смак.
Також нібито саме Хемінгуею належить рецепт коктейлю на основі абсенту «Смерть опівдні». Для його приготування треба змішати 40 мл полинової горілки зі 100 мл сухого ігристого вина — шампанського або будь-якого іншого, яке можна купити в маркеті алкогольних штук Maudau. За бажанням можна додати до коктейлю 10 мл цукрового сиропу.

Варіанти із соком та кока-колою

У першому випадку слід змішати злегка теплий абсент із соком лимона або лайма в рівних частинах, випити залпом і закусити льодяником.
У другому випадку треба змішати одну частину абсенту та три частини кока-коли. Такий коктейль називається «Друге пришестя» і славиться сильним та швидким п’янким ефектом.

Чим можна закушувати абсент

Якщо полинна горілка вживається у чистому вигляді або розбавляється водою, напій можна закушувати креветками та іншими морепродуктами, гірким шоколадом, виноградом, яблуками, апельсинами, м’яким сиром із пліснявою.
Якщо ж абсент п’ється з цукром, соком чи колою, єдина вдала закуска до нього — скибочки фруктів, посипані цукром та меленою корицею.

НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я