Press "Enter" to skip to content

Як сталий розвиток допомагає компаніям отримувати більші прибутки

Застосування передових рішень в сфері екології та енергозбереження допомагає сучасному бізнесу розвиватися в напрямку відповідальності за майбутнє нашої планети.

Європейські та американські компанії все частіше застосовують принципи сталого екологічно відповідального розвитку коли йдеться про розширення бізнесу та будівництво нових об’єктів нерухомості або реконструкцію існуючих.

Для того щоб будівля відповідала умовам екологічних принципів потрібно при її будівництві застосовувати максимально енергоефективні рішення. Наприклад можна брати сендвіч панелі, сертифіковані за стандартом FM, а якщо поверх несучих конструкцій стін додати вентильовані фасади, таке рішення не тільки збільшить архітектурну привабливість будівлі але й додатково підвищить їх енергоощадні властивості.

В Україні провідні девелопери зрозуміли, що інвестувавши в сталий розвиток можна отримати більше прибутку. Наприклад якісні енергоефективні сендвіч панелі можуть окупитися вже протягом перших 3-4 років, в далі за рахунок різниці в сплаті комунальних послуг зекономити десятки тисяч євро щороку. До того ж якісні сендвіч панелі Рууккі будуть довше експлуатуватися, а їх обшивка залишатиметься рівною та красивою протягом усього терміну служби.

Так само інвестиції в архітектуру приносять дивіденди за рахунок збільшення привабливості будівлі. Наприклад інвестувавши в стильні вентильовані фасади один з київських власників бізнес центру зміг поставити орендну ставку на 15% більше ніж в сусідньому офісному центрі. Потенційні орендатори настільки були задоволені привабливістю будівлі що навіть при більшій ціні майже одразу заповнили всі вільні приміщення. Цей кейс показав, що для бізнесу енергоефективність та привабливість стоять далеко не на останньому місці. Більшість інвесторів коли рахують окупність інвестицій в сталий розвиток думають не стільки про іміджеву складову скільки про економічні показники, ва вони криються не в очевидних цифрах а в опосередкованих доходах.

Якщо будівля підлягає реконструкції то важливість впровадження новітніх рішень ще більша, адже за такої ситуації застосування сендвіч панелей або вентильованих фасадів може дати ефект синергії і ще більше принести прибутку власнику будівлі. Це обумовлено тим, що старі будівлі як правило мають низькі характеристики з енергозбереження і коли до них застосовують сучасні енергоощадні рішення, то термоопір конструкцій значно підвищується.