Press "Enter" to skip to content

Сучасні підходи до освітлення натяжних стель

освітлення натяжних стель

Встановлення натяжних стель дає змогу втілити практично будь-які дизайнерські задуми, в тому числі щодо вибору освітлення. Так, можна більше не обмежуватися однією люстрою в центрі перекриття. Крім цього, на відміну від гіпсокартонних стель чи тинькованої фарбованої поверхні, натяжна стеля з підсвіткою монтується набагато швидше. Встановлення конструкції займає від кількох годин, залежно від складності проєкту. Завдяки продуманому освітленню вдасться якісно підсвітити кожну функціональну зону, розставити акценти в інтер’єрі та добитися потрібних оптичних ілюзій. Так, наприклад, глянцева стеля з контурним освітленням візуально «підійме» низьке приміщення, поперечні світильники – розширять його, а якщо розташувати прилади уздовж, кімната здаватиметься довшою.

Для функціональності та стильного вигляду: види освітлення, які можуть використовуватися

На сьогодні дизайнерами застосовуються кілька видів освітлення, кожен з яких виконує певні завдання. Першою чергою, це основне освітлення. Найчастіше для цієї мети підбирають накладні чи підвісні світильники достатньої потужності. Додаткове освітлення (переважно це точкові прилади) потрібне, щоб отримати достатньо яскраве світло в певних зонах. Також воно допоможе підкреслити важливі деталі облаштування, наприклад, обідній стіл на кухні чи умебльований куточок для відпочинку у вітальні.

Світлові лінії на стелі

Декоративне світло сприяє створенню комфортної атмосфери, наданню кімнаті рис обраного стилю. Як правило, застосовують світлодіодні стрічки різних забарвлень, рівня яскравості та колірної температури. Ці характеристики можуть регулюватися контролерами, з допомогою пульта. Наприклад, сатинова стеля зі світлодіодною підсвіткою вдень матиме лаконічний стриманий вигляд, а ввечері, при увімкненому світлі, набуде вишуканих перламутрових переливів.

Оригінально та актуально: трендові види підсвічування для натяжних стель

Якщо хочеться, аби натяжна конструкція стала однією з центральних складових інтер’єру, варто звернути увагу на такі варіанти підсвітки:

  • Застосування світлодіодних панелей. Хоча самі світлодіоди вже далеко не новинка, технологія створення і використання світлодіодних панелей з’явилася порівняно недавно. Ці панелі зроблені з білого пластику, й до їх поверхні прикріплюються у кілька рядів LED стрічки. З їх допомогою можна втілити чимало дизайнерських ідей. Світлопрозора ПВХ-плівка та світлодіодні панелі утворюють покриття, яке сяє зсередини. Причому світитися може як вся площина, так і певні ділянки. Також з панелями вдасться зробити на стелі малюнок, який світиться – незвичний акцент, що привертатиме погляди.

натяжні стелі від Briton та освітлення

  • Світлові лінії. Така конструкція популярна для організації основного та додаткового освітлення, може слугувати для поділу приміщення на зони, підкреслення певних предметів облаштування. У такому випадку світлодіоди монтуються у спеціальні розділювальні профілі з розсіювачами. Прямі, ламані чи фігурні лінії розташовуються на одному рівні зі стельовим покриттям, й виділяють м’яке світіння – біле чи кольорове.
  • Парящі натяжні стелі. Такий дизайн отримав прихильність власників житлових та комерційних приміщень завдяки здатності візуально додавати простору та висоти. В процесі монтажу LED стрічка фіксується у просторі між стіною та натяжною системою, являючи собою розділювальну смугу для двох площин. Розсіяне світло створює цікавий ефект, ніби стеля «повисла» у повітрі.

Згадані підходи до освітлення можуть використовуватися як самостійно, так і в комбінації один з одним, а також доповнюватися люстрами чи точковими світильниками, залежно від обраної концепції дизайну.