Press "Enter" to skip to content

Як працює оптоволокно? Плюси й мінуси застосування оптоволокна

Людство давно намагалося винайти технології, за допомогою яких без перешкод можна передавати сигнал. Ще в 19 столітті в ролі провідника намагалися застосовувати воду. Але результат був даремним. І повинно було пройти більше ніж 100 років, щоб винайшли спосіб передачі сигналу за допомогою світлових хвиль. І ця форма передачі даних, яка дозволяє швидко й ефективно передавати інформацію, і стала базою для оптоволоконного інтернету.

Що собою являє оптичне волокно?

Оптоволокно – це кабель, який складається з прозорих матеріалів, як пластик чи скло, який передає світло крізь себе по принципу внутрішнього відображення. Такий кабель складається з багатьох тоненьких дротів, які зовні обплетені спеціальним покриттям – полімерною ниткою і поліетиленом. Серцевину, яка є найважливішою частиною оптоволокна, виготовляють зі світлопровідного пластику або скловолокна. Це дозволяє передавати світло майже без втрат.

Такі кабелі дають змогу передавати сигнал на далекі відстані, майже у будь-яку точку світу. Такі оптоволоконні кабелі прокладено по дну морів та океанів. Вони дуже міцні й стійкі до будь-яких перешкод та катаклізмів.

Переваги оптоволоконного інтернету

  1. Такий тип передачі інформації має пропускну здатність набагато вищу ніж мідний кабель. А чим більше пропускна здатність – тим більше і швидше можна передати інформації.
  2. Якість і надійність зв’язку. Оптоволокно, на відміну від звичайного телефонного кабелю, не піддається впливу радіочастотних та електромагнітних перешкод.
  3. Безпека передачі даних. У оптоволокні повністю відсутнє електромагнітне випромінювання, тому передаючи інформацію таким способом, можна бути цілком спокійним за конфіденційність.
  4. Такий кабель не пошкодять нечесні люди, як полюють та крадуть кольорові метали, через що постійно страждають споживачі телекомунікаційних послуг.

Яке потрібно обладнання, щоб провести оптоволокно у квартиру чи приватний будинок?

У тому випадку, коли для підключення інтернету до свого дому ви обрали сучасну надійну технологію оптоволокна, то вам буде необхідним спеціальний абонентський термінал, який спеціалісти називають медіаконвертер. Для чого його використовують? Головне завдання цього пристрою полягає в тому, щоб синхронізувати сигнали, які йдуть від оптоволокна до мідного кабелю, щоб під’єднується до роутера. Замість цього терміналу можна використовувати також спеціальний Wi-fi роутер, який має порт SFP.

В Україні значна кількість всіх провайдерів для підключення використовують лінії оптоволокна. Компанія LinkСom готова надати вам швидкий, якісний та недорогий доступ до мережі. І це стане дуже вигідним вкладенням грошей перед частими відключеннями світла.