Press "Enter" to skip to content

Горлівський міський центр зайнятості нагадує про зміни у поданні звітності

Шановні  роботодавці! Нагадуємо Вам, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким внесено  зміни і доповнення до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтак, неподання або порушення термінів подання звітності до державної служби зайнятості за формою 5-ПН «Звіт про прийнятих працівників» передбачених п.4ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», тягне за собою адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю.(ст..165-3 КУаП України)

П.4 Стаття 20. «Про зайнятість населення» Участь підприємств, установ і організацій у реалізації державної політики зайнятості.

4. Підприємства,  установи і організації незалежно від форми власності   реєструються  у  місцевих  центрах  зайнятості  за  їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов’язкового державного  соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про  наявність  вільних  робочих  місць  (вакансій),  у тому числі призначених  для  працевлаштування  інвалідів, та про працівників, які   працюють   неповний  робочий  день  (тиждень),  якщо  це  не передбачено  трудовим  договором,  або  не  працюють  у  зв’язку з простоєм   виробництва   з   не  залежних  від  них  причин, і  в десятиденний  строк  –  про  всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому  законодавством.  Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

п.2 ч.3 Стаття 35. «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Права, обов’язки та відповідальність роботодавця
2. Роботодавець зобов’язаний:
3) надавати    виконавчій    дирекції   Фонду   відомості   в установленому порядку про:
прийняття на роботу працівників;
заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо;
сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Стаття 165-3 КУаП України. Порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Порушення    посадовими    особами    підприємств,   установ, організацій,  фізичними особами, які використовують найману працю, порядку   використання   коштів  загальнообов’язкового  державного соціального страхування на  випадок  безробіття,  несвоєчасне  або неповне   їх   повернення;   несвоєчасне   подання  або  неподання визначених  Законом  України  “Про  загальнообов’язкове   державне соціальне страхування   на   випадок   безробіття”   ( 1533-14)відомостей,  подання  недостовірних  відомостей  про  використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, –  тягнуть за  собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії,  вчинені особою,  яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень,  зазначених у частині першій цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу  від  десяти  до  двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За додатковою інформацією  звертатися до Горлівського міського центру зайнятості за адресою: вул.Гагаріна, 48

В.М. Дергай, директор ГМЦЗ