Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Сучасна стоматологія — безпечна імплантація зубів

Сьогодні пацієнтам доступно безліч типів стоматологічних протезів, які вибираються з урахуванням потреб і очікувань пацієнта, а також стану його зубів. Імпланти, що застосовуються в клініці https://alexdental.com.ua/implantologiya, можуть бути виготовлені з різних матеріалів, найчастіше з титану або його сполук; у пацієнтів з алергією на титан можна використовувати протези з оксиду цирконію (керамічні імплантати).

Види імплантів

Фахівці в сфері імплантології розрізняють два основних типи імплантатів:

  • Внутрішньокістковий: коли титановий гвинт хірургічно імплантується в кістку щелепи, також він виготовлений за індивідуальним замовленням. Цей варіант є найбільш популярним типом.
  • Поднадкостнічний: імплантат, який встановлюється між кісткою і яснами, найчастіше з хромокобальтового сплаву або титану, призначений для пацієнтів з дуже маленькою площею щелепних кісток.

Крім того, також можна знайти три основних альтернативи стандартною процедурою двоетапної установки імпланта:

  • Негайна імплантація: передбачає імплантацію тимчасового зубного протеза в день проведення хірургічної імплантації. Це гарне рішення для пацієнтів, чиї кістки щелепи мають достатню площу поверхні і досить міцні, щоб утримувати тимчасову коронку і витримувати тиск, який на неї чиниться деякий час.
  • Міні-імплантати: це імплантаційні гвинти з дуже маленьким діаметром — 1,8 мм — і довжиною від десяти до вісімнадцяти міліметрів. Вони відрізняються від класичних імплантатів розміром; завдяки тому, що вони більш вузькі, їх можна використовувати у пацієнтів, яким не можна імплантувати стандартні протези. Підходящим кандидатом для цієї процедури є будь-яка людина, у якій є кістка з мінімальною шириною 2,2 мм. Цей метод імплантації також простіше і швидше, а витрати нижче.
  • All-on-4: цей метод передбачає імплантацію мостовидного протеза, що містить всю зубну дугу, який підтримується тільки 4 гвинтами-імплантатами. Він дозволяє уникнути трансплантації кістки. В день процедури лікар встановлює тимчасові протези на відсутні зуби. Після процедури ясна повинні зажити, а імплантати повинні інтегруватися з кісткою і правильно закріпитися, тому пацієнт повинен слідувати вказівкам лікаря і уникати твердої їжі деякий час. Приблизно через 6 місяців встановлюється постійний протезний міст.

Як виглядає процедура установки імплантату?

Установка зубного імпланта зазвичай виконується під місцевою анестезією, хоча для пацієнтів з острахом стоматологічних процедур фахівець може дати згоду на загальну анестезію.

Фахівці крок за кроком пояснюють стандартний, багатоетапний процес імплантації дентального імплантату:

  • спочатку лікар розрізає ясна, щоб отримати доступ до кісткової тканини;
  • потім він просвердлює тунель в кістки, в який буде вставлений імплант;
    правильна стабілізація імплантату забезпечує його подальшу інтеграцію з кісткою;
  • на зафіксований імплант встановлюється загоює гвинт, завдяки якому ясна може зажити після імплантації, а також можливо встановити коронку пізніше.

У деяких випадках може знадобитися аутологічний кістковий трансплантат або розширення щелепи за допомогою ортодонтичного пристосування, що подовжить процес.

имплантация зубов

Після процесу установки

Після процедури необхідно строго слідувати рекомендаціям фахівця, завдяки чому можна уникнути ускладнень. Ось кілька рекомендацій, які слід виконувати після операції з імплантації:

Пацієнту слід утримуватися від їжі до тих пір, поки не закінчиться анестезія, що зазвичай відбувається протягом 4-6 годин після процедури.

Відразу після процедури на місці імплантації утворюється запалення. Щоб зменшити дискомфорт, пацієнт може прикладати лід до щоки або приймати знеболюючі і протизапальні засоби, завжди виконуючи вказівки лікаря.

Слід уникати алкоголю і куріння, так як вони можуть негативно вплинути на процес зрощення імпланта з кісткою.

Ефекти імплантації

Імплантати приймаються в більшості випадків, якщо пацієнт слідував вказівкам лікаря. Фахівці запевняють, що штучні зуби можуть виглядати як справжні, а іноді і краще. Завдяки імплантам пацієнт може вести звичайний спосіб життя, розмовляти і жувати їжу, а також вільно посміхатися. Серед інших переваг імплантатів згадується те, що вони не викликають болю і не псуються.