Press "Enter" to skip to content

Аналіз води з свердловин: як і де проводиться, скільки коштує?

У вас є заміський будинок або дача? Неважливо, скільки часу Ви там перебуваєте – все літо або круглий рік.

Щоб забезпечити комфортне перебування собі і своїм гостям, потрібно провести воду. Центральне водопостачання є не у всіх селищах. Тому оптимальний вихід – пробурити на своїй ділянці свердловину і не залежати від примх комунальних служб. Але як зрозуміти, чи придатна вода зі свердловини або бювету для пиття і приготування їжі?

Зробити це просто, якщо замовити максимальний аналіз води зі свердловини в незалежній сертифікованої лабораторії УкрХімАналіз https://himanaliz.ua/uslugi/khimicheskiy-analiz-vody/.

Аналіз води з свердловин: як і де проводиться, скільки коштує?

Коли необхідний аналіз води з свердловин

Навіть якщо Вас повністю влаштовують смак, запах і колір видобутої з артезіанського колодязя води, необхідно провести додаткові дослідження. Адже далеко не всі домішки, шкідливі для здоров’я, вдається визначити за органолептичними показниками і на око.

Аналіз води зі свердловини проводять в таких випадках:

  • При бурінні нового колодязя.
  • Після заміни окремих частин або цілого трубопроводу.
  • При негативних змінах в навколишній інфраструктурі (будівництво нового заводу або ферми неподалік від Вашого будинку, споруді нового стічного зливу і т.п.).
  • При погіршенні якості води, яке помітно неозброєним оком (появі солоноватого смаку, утворенні осаду в ході кип’ятіння і ін.)

Лабораторні дослідження води зі свердловини, з наданням розгорнутих результатів, необхідні всім, хто піклується про здоров’я своєї родини. Також аналіз води зі свердловини допоможе правильно підібрати тип фільтрів, що встановлюються на вхідний трубі або водопровідному крані.

Де можна зробити аналіз

Щоб дослідження води зі свердловини були максимально повними і достовірними, необхідні спеціальне обладнання і складні реагенти. Тому проводять його тільки в лабораторних умовах.

Незалежна лабораторія УкрХімАналіз виконує оцінку якості води зі свердловини в стислі терміни, з гарантією достовірності результатів. Для цього необхідно лише надати зробити паркан і надати в лабораторію пробу води.

Які показники слід оцінити

Перелік показників якості визначається індивідуально, залежно від використовуваного методу оцінки. Наприклад, при базовій експрес-оцінці визначається до 20 показників, включаючи жорсткість і рівень pH. А повний аналіз води зі свердловини покаже загальну і тимчасову жорсткість, рівень залишкового незв’язаного хлору та т.п.

Як необхідно набирати воду для аналізу

Вирішили перевірити якість води зі свердловини на своїй ділянці? Підготуйте для забору чисту тару (можна пластикову пляшку об’ємом 1,5-2,0 л). Набирайте воду, попередньо спустивши залишок в трубі.

Вартість аналізу води зі свердловини

Ціна лабораторного аналізу води зі свердловини залежить від складності та виду обраного методу. Якщо необхідно оцінити її якість, визначити вид і вміст шкідливих домішок, це обійдеться в 1490 грн.