Press "Enter" to skip to content

Основні правила для вступу у спадщину

Спадщина та документи

Нажаль, але багатьох із нас рано чи пізно стане питання спадщини та її оформлення. В такому разі постане нове питання коли та як її оформити і в які строки щоб це все було оформлено відповідно до закону.

Здебільшого багато із людей не мають фахову освіту юристів, та вони прибігають до адвокатів широкого профілю для отримання консультації з питань вступу та оформлення спадщини в цілому. Нажаль, але це не завжди є вірне твердження, так як оформлення та вступ до спадщини є окремою галуззю права – спадкове право, та є відповідні юристи з даного напряму.

Основні правила вступу у спадщину

По-перше, строк вступ у спадщину передбачений у шість місяців, а в період військового стану його збільшили до десяти місяців, щоб у сторін був час для того щоб відкрити спадщину.

По-друге, до півроку (в період війни-10 місяців) варто звернутись до нотаріуса  та відкрити нотаріальну справу, в такому разі ви не будете вважатись тим хто пропустив строк для вступу у спадок.

По-третє, якщо у вас є заповіт, то варто його пред’явити, або про це сказати нотаріусу, так як заповіт міняє черговість вступу у спадок, або надає пріоритет тій чи іншій особі оформити спадок.

По-четверте, варто звернутись до нотаріуса для відкриття спадщини за місцем знаходження майна, яке буде оформлятись як спадщина. В період військового стану це правило змінювалось, але все ж-таки варто відкривати спадщину там де є спадкова маса.

На останок, будь-які дії з пропуску строку на відкриття спадщини, або не згоди дії щодо оформлення спадщини ви маєте право оскаржити в суді, то в такому випадку вам необхідно буде наймати адвоката по даному праву, а отримати консультацію ви зможете тут – https://consult.jurinform.com.ua