Коли настає пора підготувати все потрібне для вирощування майбутнього врожаю, під рукою мають бути основні речі, необхідні для розсади. Особливо, коли йдеться про таку культуру, що дуже люблять в Україні, як помідори.
Серед усіх потрібних речей для майбутнього процесу важливе місце займає саме субстрат, який можна без проблем замовити онлайн, наприклад, в інтернет-магазині компанії Фазенда. Проте спочатку слід визначитися з тим, який саме тип сумішей варто підібрати для розсади томатів.
Як правильно вибрати субстрат
Чудова для розсади помідорів ґрунтова суміш повинна мати легку, пухку структуру, щоби забезпечувати хорошу аерацію коренів і вільний дренаж води.
Основні компоненти, які часто використовуються в субстратах для цієї культури:
- Торф. Ця частина підходить для більшості сумішей. Торф має чудові водоутримувальні властивості та легку структуру, що сприяє розвитку кореневої системи.
- Кокосовий субстрат. Легкий, пористий матеріал, який добре утримує вологу, але не дає їй застоюватися. Він є екологічно чистою альтернативою торфу.
- Перліт. Такий вид допомагає покращити дренаж і аерацію, знижуючи ризик загнивання коренів.
- Вермикуліт. Відмінно утримує вологу і поживні речовини, які завдяки цьому стають доступними для коренів.
- Компост. Він збагачує субстрат органічними речовинами, покращує його структуру та родючість.
Субстрат для розсади томатів повинен містити достатньо поживних речовин для забезпечення гарного старту та розвитку розсади. Оптимальними вважаються саме такі суміші, які збагачені макро- та мікроелементами: азотом, фосфором, калієм, залізом, магнієм і цинком.
Деякі готові субстрати вже містять стартову кількість добрив, що дозволяє рослинам активно рости протягом перших кількох тижнів.
Показники сумішей, на які також слід звертати увагу
Під час вибору субстратів для вирощування вже традиційної серед українських фермерів культури слід приділяти увагу і таким чинникам:
- оптимальний рівень pH для розсади помідорів, що складає 5,5-6,5 (слабокисле середовище сприяє гарному засвоєнню поживних речовин);
- відмінний рівень стерильності.
Й зрештою потрібно вибрати: чи придбати готову суміш, чи підготувати субстрат самостійно. Саморобний ґрунт зазвичай складається з торфу, піску, компосту, перліту або вермикуліту в різних пропорціях. Готові субстрати зручні у використанні, оскільки зазвичай вже збалансовані за складом, але саморобні можуть бути дешевшими та налаштованими під конкретні потреби.
Томати — універсальні овочі, що можна використовувати у свіжому чи приготовленому будь-яким способом вигляді. Вони містять вітаміни А, С і К та дуже різноманітні на смак. Вирощуйте з душею!