Українські аграрії активно використовують технологію зберігання зерна в рукавах. Це вигідне рішення, коли спостерігається нестача складів або є надмірна кількість урожаю, яку потрібно десь розмістити перед реалізацією.
Технологія зберігання зерна в рукавах
Використовуючи шнекові навантажувачі, зерно завантажується в спеціальний рукав, виконаний з поліетилену. Далі його герметично закривають та залишають на відкритій місцевості, шляхом чого вдається значно зекономити місце для зберігання продукції.
Важливо ретельно підбирати майданчик для розміщення. Він повинен бути рівним, оскільки в протилежному випадку виникає ризик, що зерно всередині розподілиться не рівномірно. В результаті може накопичуватися волога, конденсат або з’явиться грибок.
Також важливо не допустити порушення герметичності. Незважаючи на те, що полімерні рукава для зберігання зерна мають підвищену стійкість до пошкоджень, все ж не варто допускати наявності гострих предметів (солома, каміння, гілки тощо).
Такий спосіб зберігання підходить для харчового та кормового продукту, добрив. Як правило, в середньому рукава використовуються протягом 6 місяців, проте більшість моделей мають термін експлуатації 18-24 місяці. Вибір тривалості залежить від зовнішніх умов: коли зростає вологість та температура повітря, термін зберігання скорочується.
Переваги використання технології
Технологія активно набирає популярності в Україні, адже значно спрощує процес розміщення продукції. Завдяки цьому методу вирішується проблема низької продуктивності обладнання для сушки зернових, відсутності складів, тривалих черг для оренди елеватора тощо.
Серед переваг, які надає обладнання для зберігання зерна, варто виділити:
- вигідну ціну, що дозволяє зберегти собівартість продукції на вищому рівні;
- відсутність умов для появи та поширення шкідників, якщо виконані всі умови експлуатації;
- можливість тривалого зберігання без втрат;
- точне сортування зерна з комфортною системою маркування;
- зниження логістичних ризиків, наприклад, через затримку вантажних машин.
Сам рукав має високу еластичність, він зберігає форму після завантаження продукції, підходить для використання в умовах з підвищеною температурою повітря. Функції відбивання світла зберігають оптимальну температуру всередині навіть влітку.
Використання в українських реаліях
Пакувальна машина для зерна, рукава для пакування та вивантажувач — реальна альтернатива для українських аграріїв. Ситуація з логістикою та складами під час ведення бойових дій може бути досить складною, тому використання рукава є оптимальним рішенням. Окрім цього сприятливий клімат забезпечує тривалий термін експлуатації обладнання без втрати якості зерна, що також є вагомою перевагою.
А з брендом Egritech технологія стає ще доступнішою. Компанія пропонує широкий асортимент обладнання за вигідною вартістю, а також є частиною програми державної компенсації в -25% на сільськогосподарську техніку.